top of page

Neden Her Gayrimenkul Danışmanının Kişisel Web Sitesi Olmalı?

Güncelleme tarihi: 4 Oca

Günümüzde, pandeminin de doğrudan etkilemesi ile, müşteriler ve mülk sahipleri sizi yani gayrimenkul danışmanlarını internette araştırır. Sizinle görüşmeden önce sizin hakkınızda bilgi toplamak, size güvenmek ister. Dijital dünyada sosyal medya hesaplarınız, Sosyal Medya profilleriniz ve kişisel web sitenizin olması sizi daha ulaşılabilir ve görünür kılar. Kişisel web siteniz, profesyonelliğinizi göstermeli, iyi oluşturulmuş imajınız size prestij kazandırmalıdır.Web Sitesi Nasıl Oluşturuluyor?


Kişisel web sitenizi oluşturmak istediğinizde 2 seçeneğiniz bulunuyor. Ya bir yazılımcı ile çalışacaksınız ya da hazır web sitesi platformlarından oluşturacaksınız. Bir yazılımcı ile çalışacaksanız, onu yönetebilmeniz için biraz da olsa yazılım bilmeniz gerekir (Her işte olduğu gibi.). Aksi takdirde size yüzeysel çözümler sunacaktır ve onun yaptığı yanlışları bilemeyeceksiniz. Üstelik genelde minimum 1-1,5 ay site kurulum süresi iletirler.

Hazır web site platformları (Wix, GoDaddy vb.) sizi yazılım bilme gereksiniminden kurtarır, fakat tasarım konusunu size bırakır. Yüzlerce tema, onlarca yazı fontu, yüzlerce özellik arasında karar vermeye çalışırsınız. Bir tasarımcı olsanız, size özgü bir estetik algınız ve prensipleriniz olduğu için aklınızdaki çerçeveye göre sitenizi şekillendirmeniz birkaç saat alır. Ama tasarımcı değilseniz (olmak zorunda olmamanız gerekir) bu yüzlerce seçenek arasından karar vermeye çalışırken sıkılır ve vaz geçersiniz. Üstelik sitenizin mobil versiyonunu da ayrıca hazırlamanız gereklidir.Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Oluşturuluyor?


İnsanlar sosyal medya hesapları için ya Photoshop, Microsoft Paint gibi resim düzenleme programlarını kullanarak kendi içeriklerini oluşturmaya çalışırlar ya da Canva gibi hazır platformları kullanarak içeriklerini oluştururlar. Resim düzenleme programlarını kullanmak çok zaman ve deneyim gerektirir ancak aynı zamanda hazır site oluşturma platformları gibi tasarım bilgisi gerektirir. Kısıtlı bir zaman boyunca kişilerin görüntüleyeceği bu tarz içerikler için zahmete değmeyecek bir çalışma olacaktır. Bu nedenle kullanıcılar genellikle hazır içerik platformlarını tercih etmektedir. Bu platformlarda işletmenizin ihtiyacına yönelik tasarımları bulmanız uzun zaman alır. Hazır site oluşturma platformlarında olduğu gibi, neredeyse sonsuz sayıda tasarım kombinasyonu arasında karar vermeye çalışırken kaybolursunuz. Kısıtlı bir zaman boyunca kişilerin görüntüleyeceği bu tarz içerikler için de bu çabaya değmez. Bu sayede kullanıcılar asıl işlerine yani profesyonel mesleklerine konsantre olmaları için ihtiyaç duydukları değerli zamanı ve verimliliklerini azaltarak harcarlar. Kullanıcıların herhangi bir yazılım veya tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan tüm dijital pazarlama çözümlerini tek bir platformdan ele alabilmesi ve bu çözümlerin ihtiyaçlarına ayak uyduracak kadar hızlı olması gerekir.Selfprof’ta Site Oluşturmak Neden Avantajlıdır?


Selfprof, herhangi bir yazılım veya tasarım bilgisi gerektirmeden, form sihirbazı sayesinde sosyal medya hesabı açmak kadar kolay ve dakikalar içinde web sitenize sahip olmanızı sağlayan kişisel web sitesi oluşturma platformudur. Bilgilerinizi ister telefonunuzdan ister bilgisayardan girebilir ve istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Bağlı olduğunuz firmaya özel teması ve o firmanın logosu hazır bir şekilde gelir, size sadece kendi bilgilerinizi girmek kalır. Ayrıca mesleğinize özel özellikler ile işinizi kolaylaştırır, böylece asıl uzmanlığınıza yani danışmanlığa vaktinizi ayırırsınız. Selfprof’tan oluşturulan tüm siteler SEO uyumludur, ister blog yazabilir isterseniz rahatlıkla reklam verebilirsiniz.


Selfprof’ta İçerik Oluşturmak Neden Avantajlıdır?


İçerik üretmek için vakti olmayan kişiler için kaçırmamaları gereken bir özellik Selfprof müşterilerini bekliyor! Selfprof’ta “Satılık & Kiralık” ve “Satıldı & Kiralandı” şeklinde Instagram post ve story’si oluşturmak sadece saniyeler alır. Siz sadece post-story ve aktif-pasif ilan tercihinizi yapın, şablonlardan birini seçip portföyünüzün birkaç bilgisini girin ve içeriğiniz hazır! İçeriğin isterseniz renk temasını da değiştirebilirsiniz.

İçerik paketlerimizin ikisi de (aylık-yıllık) sınırsızdır. Bu sayede bol bol içerik üretip hesabınızı hareketlendirebilir, takipçi sayınızı arttırabilir ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sektördeki başarılı her danışmanın isteği, kendi şartlarını kabul edecek müşterilere ulaşabilmek ve potansiyel müşteriler arasında tercih yapabilmektir. Bunun da yolu sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmak, bol içerik paylaşmak ve gerekirse reklam vermekten geçer.


Selfprof, müşterilerine kendilerini daha iyi sunabilecekleri, benzersiz ve ekonomik çözümler sunmaya devam edecektir. Selfprof’un amacı; herhangi bir yazılım veya tasarım tecrübesi olmayan, dijital dünyada desteğe ihtiyacı olan ve değerli vaktini işine ayırması gereken tüm danışmanları bu çözüm arayışlarından kurtaracak ve kimseyle uğraşmadan kendi self-servis çözümlerini 7 gün 24 saat kullanabilecekleri bir platform olmaktır.


Selfprof interner sitesine https://selfprof.com/tr/ozellikler-emlakci adresinden ulaşabilirsiniz.


50 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör