top of page

Gayrimenkul Danışmanları İçin Bionluk

Güncelleme tarihi: 12 Ağu 2022

Gayrimenkul danışmanları için Bionluk birbirinden önemli ve etkili hizmetler barındıran bir platformdur. Kendini; Yetenekli Freelancer Platformu olarak tanımlayan bionluk.com’ u bir de benden dinleyin istedim.


Gayrimenkul danışmanlığına başladığım dönemde aklımdaki en büyük soru şu oldu?


Hem iyi fotoğraf çeken hem de video çeken hatta aynı zamanda iyi bir tasarım yapan bir emlakçı nasıl olacaktım? Bunların hepsi uzmanlık ve beceri istiyordu. Gayrimenkul danışmanlığına yeni başladığım için bir ajanstan hizmet alacak kadar bütçem yoktu. Bir gün ofisimde otururken bir tweet okudum ve bionluk.com internet sitesinden bahsediliyordu. Freelance kavramını duymuştum ancak onların toplandığı bir platformu ilk kez duyuyordum. Aslında yurtdışında çok daha önce bu platformlar kurulmuş ve ülkemizde benim gördüğüm ilk platform bionluk.com’ olmuştu. Hemen üye oldum ve incelemeye başladım. İhtiyacım olan tüm hizmetler ya 10 TL idi ya da birkaç katı. Logo tasarlatmak, tanıtım videosu hazırlatmak, cv ön yazısı yazdırmak, web sitesi kurmak gibi tüm hizmetler orada ve bana sadece 10 TL uzaklıktaydı. Denemek için ilk alımımı yaptım ve https://www.youtube.com/watch?v=GMrz_dYcP8A sadece 10 TL verdiğimi hatırlıyorum. Videoyu izleyip bir de bunun 7 yıl önce olduğunu düşünün.

Soru-1; bionluk.com güvenebileceğimiz bir platform mu?


Bionluk.com da bir hizmet aldığınızda, almış olduğunuz hizmet için ödediğiniz tutar bionluk.com da kalır. Hizmeti sunan kişinin ilanında belirttiği şekilde ve sürede işi yapması için bir geri sayım süreci başlar. Eğer iş belirtilen zamanda teslim edilmezse, siparişi iptal etme hakkınız doğar. Teslim edilen ürünü incelediğinizde, size söz verildiği gibi ise işi onaylıyorsunuz. Bundan sonra bionluk.com Freelancer’a payını ödüyor. Ayrıca revizyon hakkınız var ise gerekli revizyonları talep edebilirsiniz. Ek olarak size sunulan hizmeti ve Freelancer’ı oylayıp yorum yapma imkanınızda bulunuyor.


Peki aradığım Freelancer’ı nasıl bulacağım?


Öncelikle ihtiyacınız olan hizmeti bulmalısınız. Ana başlıklar ve alt başlıklar altında bir sürü hizmet bulunmaktadır. Bu hizmet başlıkları;

· Grafik tasarım

· İnternet reklamcılığı

· Yazı&çeviri

· Video animasyon

· Ses&müzik

· Yazılım&teknoloji

· İş&yönetim

Bionluk üzerinden hizmet almaya başlamak için yukarıda yer alan başlıklarından birini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra bu ana başlığın altında, solda açılan menülerden aradığınız tam hizmeti karşılayan hizmeti, seçtiğinizde karşınızda Freelancer’ lar tarafından hizmet ilanlarından “Öne Çıkarılanlar’ seçeneğini göreceksiniz. Tüm profilleri dolaşıp, bu profillerin içindeki ilanları, daha önce bu hizmet için üretilmiş ve teslim edilmiş işleri, bu hizmeti daha önce almış kişilerin hem verdikleri puanları hem de yorumları görebileceksiniz. Buradaki en önemli nokta; size sunulan hizmetlerin detaylarıdır. Kaç günde, kaç revize ile, kaç satır, saniye ve dakika içerik üretileceğini okumanız gerekiyor. Freelancer size ürünü bu çerçevede teslim edecektir. Ödediğiniz ücretin tam içeriğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Hizmeti seçip ödemeleri yaptınız ve siparişi başlatmanız için size bir mesaj gelecek. Bu mesajı okuyup freelancer’ın sizden istediklerini göreceksiniz. Örneğin; nasıl bir logo, yazı vs. istiyorsan bana anlat gibi. Bu mesajda istenilenleri vererek siparişi başlatırsın ve süreç işler.


Bionluk.com Platformunda Bir Emlakçı Olarak Hangi Hizmetleri Alabilirim?


Emlak danışmanı olarak görev alan kişiler için de bionluk üzerinde çok fazla hizmet alınabilecek alan vardır. Kişilerin yer aldığı sektörde, daha fazla insana ulaşabilmesi ve yüksek satış oranları için ihtiyaç duyabileceği birçok etkili hizmetten söz edilebilir. Bu hizmetler ana başlıkları ile;


Grafik&Tasarım Hizmetleri

Bir emlakçı ve gayrimenkul danışmanı olarak tasarıma dair tüm ihtiyaçlarınıza bu başlık altında bir karşılık bulabilirsiniz. Özetle bu hizmetle;

· Logo tasarımı yaptırabilirsiniz. Bu iş için 50 TL ile 500 TL arasında seçenekler mevcut.

· Sosyal Medya tasarımlarınızı, kapak görsellerinizi, paylaşım çerçevelerinizi oluşturabilirsiniz.

· Ön Sunum (1.Sunum) dosyalarınızı, değerleme dosyalarınızı ve ilerleme dosyalarınızı tasarlatabilirsiniz.

· Portföyleriniz için standart bir özellikler sayfası hazırlatabilirsiniz.

· Gayrimenkul projeleriniz için katalog, broşür ve billboard tasarımları yaptırabilirsiniz.

İnternet Reklamcılığı

Bir emlakçı, gayrimenkul danışmanı olarak bu başlıkta alabileceğin bazı hizmetle şunlar olacaktır.

· Arama Motoru Optimizasyonu; uzmanlık bölgende ya da hizmet verdiğin il veya ilçede hatta çalıştığın site ile ilgili yapılan Google aramalarında organik olarak ilk sıralarda sonuçlarda görünmeni sağlayacak Freelancer’ları burada bulabileceksin.

· Sosyal Medya Yönetimi hizmeti ile profesyonellerin emlakçılık işine özel içerikler üretip sosyal medya hesabını yönetmesini sağlayabilirsin.

· Reklam Yönetimi; bu hizmet yapacağın sosyal medya reklamlarını doğru görsel, call to action, hedef kitle ve bütçe optimizasyonu yapabilecek bu konuda deneyimli Freelancerlar ile düzenli etkili reklamlar verebilirsin.

Yazı&Çeviri

Bu hizmet benim bionluk.com da en sevdiğim hatta en çok kullandığım hizmet diyebilirim. İlk olarak kendi tanıtım yazımı yazdırmıştım. 10 TL karşılığında beni bana öyle güzel anlattılar ki inanamamıştım. Ardından İlan linklerimi yazara gönderip ilanlarımın başlıklarını yazmasını istemiştim. 10 TL ye hemen yapılıyordu ve inanılmazdı. Sonra dedim ki madem başlıkları yazıyorsunuz bir de ilan açıklamalarını insanların hayal edebilecekleri şekilde yazalım. Hikâye katalım. Tabi ki 2 günde hazır ve 10 TL. Yazı işini daha sonra web sitemin içreklerini yazmaya oradan blog yazıları ile ilerletmeye devam ettim.

Siz neler yapabilirim diyorsanız eğer;

· Dosyalarınıza içerik hazırlatabilirsiniz.

· Emlakçılık sloganlarınızı yazdırabilirsiniz.

· Etkili bir video cv yazısı,

· Bölgeniz ile ilgili tanıtım yazıları

· Youtube için içerik başlıkları belirlersiniz ve yazarlar sizin için içeriği yazıya döker. Siz hem bloğunuzda hem de videolarınızda kullanabilirsiniz.

· Hatta şu an yazdığım bu yazıyı bir yazara gönderip Türkçe imla kurallarına ve yazım kurallarına uygun hale getireceğim. Sizde hazırladığınız içerikleri düzelttirebilirsiniz.

· Çeviri hizmeti alarak araştırmalar yapabilirsiniz.

Video Animasyon

Gayrimenkul danışmanları video çektirmek, bu videoları editlemek, montajlamak ve yayınlamak ve hatta intro ve outro hizmetlerine bionluk.com üzerinden ulaşabilirler.

· Emlakçıların bu kategoride alınabilecek hizmetleri özetlersek;

· Drone operatörü bulabilirsiniz.

· Emlak tanıtım videoları hazırlayan Freelancer’lar bulabilirsiniz.

· Kişisel tanıtım ve uzmanlık alanı videoları çektirebilirsiniz.

· Kendi çektiğiniz videoları kurgulatabilirsiniz.

· Oyunculu tanıtım videoları ile portföyünüzü ve bölgenizi tanıtabilirsiniz.

· Animasyonla bilgilendirici videolar ile içerik üretebilirsiniz.

Ses & Müzik

Gayrimenkul danışmanları olarak seslendirme ve müzik hizmetini kullanarak portföylerini tanıtıcı seslendirme hizmeti kullanabilir. Markanıza özel jingle yaptırabilirsiniz.

Yazılım & Teknoloji

Gayrimenkul danışmanları bu kategoriden yazılım ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kendilerine özel ilan portalı, kişisel web sitesi, mobil uygulamalar yaptırabilirler. Yazılım ve teknoloji desteklerini ve crm ihtiyaçlarını karşılamak için Freelancerlar ile çalışabilirler.

İş & Yönetim

Gayrimenkul danışmanları bu ana kategorideki hizmetleri kullanarak pazar araştırmaları, marka danışmanlığı, sanal asistanlık hizmetlerinin yanında müşteri kitlenize uygun ilanlar, emlak sektörünün gelecek planlarının raporunu hazırlatabilirsiniz.

Sonuç olarak Bionluk emlak danışmanı olarak görev alan kişiler için, önemli hizmetler ve Freelancer uzmanları barındıran bir platfomdur. Kendi adıma bionluk.com üzerinden, mesleğim olan emlak danışmanlığı ile alakalı olarak pek çok hizmet aldım ve aldığım her hizmetten de olumlu geri dönüşler sağladım. Gayrimenkul danışmanları için Bionluk platformunda ne tür hizmetler olduğunu ve bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi yazımdan inceleyebilir ve kendiniz için kılavuz edinebilirsiniz.


www.bionluk.com


160 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör