Emlak_Bulma_Özlü_Söz_Sosyal_Medya_Gra

Ofis Yazılım

Danışmanlığı

CRM : Müşteri İlişkileri Yönetimi

Bir ofisniz var veya gayrimenkul danışmanısınız, potansiyel müşterilerinizi, mevcut müşterilerinizin tüm sürelerini başlangıçtan kapanış sonrası süreçleri yönetmenize, potansiyel müşterileri marka/ofisinize  çekmenize ve elde tutmanızı sağlayacak bir Emlak CRM yazılımı kullanmanız gerekmekte.

Emlak CRM sistemleri, emlakçıların işlerini zamanınızı boşa harcamadan verimli ve üretken bir şekilde yönetmelerine yardımcı olurken potansiyel ve mevcut müşterileri ile ilişkilerinin kişiselleştirilmesi konusunda destekçi olur.

Crm sistemleri mobil uygulamalar ile her yerden ulaşılabilir olduğundan tüm verilerinizi cebinizde taşıyıp her türlü ortamda bu verileri işleyebilirsiniz. Örneğin kullandığınız tüm belgeleri, eğitimleri, portföyleri ve müşterileri CRM sistemine yüklediğinizde internet olan her yerden evrak işlerinizi, takvim düzenlemelerinizi, pazarlama faaliyetlerinizi yönetebilir ve planlayabilirsiniz.

Crm yazılımları ofis sahiplerinin hayatını ofisin mevcut durumunu görmek, hedeflere yakınlık, danışmanların gerçek performansları, portföylere yapılan faaliyetler gibi hem ofis sahibinin hemde gayrimenkul danışmanının bir koçu gibi hareket eder.

 

CRM ve veri yönetiminin önemini bir örnek ile açıklamak isterim.Bir ofis sahibi ile excel üzerinden rakamları değerlendirdiğimizde ofisteki paylaşım oranının çok düşük olduğunu gördük ve bu veri ile ofiste portföy paylaşımını artıracak süreçleri dizayn ettik. Ayrıca ticari portföy cirosunun hedeflenden çok uzak olduğunu ve arttırmak için ticari eğitim almak ile ilgili süreçleri planladık. Bu rakamları ve bilmediğinizde ofisinizin ihtiyaçlarını ve durumunu görmek çok zor.

Ayrıc bir ofis sahibi bir gayrimenkul dnaışmanının tüm performans değerlerini CRM sistemi sayesinde görebilir, danışmanların aldıkları toplam portföy sayısının yanında portföy dönüştürme oranı, portföy fiyatı gerçekleşme oranı ve yer gösterme başına ciro gibi detaylı veri ile gayrimenkul danışmanının performansına hangi noktadan dokunabileceğini net tesbit eder.

CRM sisteminin kusursuz çalıştığı ofislerde gayrimenkul danışmanları performansları konusunda ofis sahibini değil CRM sistemini ikna etmek zorundadır. Ofis sahibi ise ofisine katkı sağlamayan danışmanları CRM sistemi marifetiyle kolaylıkla tesbit eder ve ofisindeki kaynakların doğru ve verimli kullanılmasını sağlayabilir.

Eğer ofisinizde CRM sistemi ile müşteri ilişkileri ve gayrimenkul danışmanı, finans ve pazarlama süreçlerini profesyonel bir şekilde yönetmek istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.